“İRYUM”dan, Tektaş Pırlanta Yüzük Alacaklara Özel Tavsiyeler

 

     Tektaş pırlanta yüzük denildiği vakit akla tek bir ürün gelse de seçim sürecinde oldukça farklı detaylarla karşılaşabilirsiniz. İlk etapta aklınızı karıştıracak bu süreçte sizlere yol göstermek istiyoruz. Bu nedenle en özel günlerinizi tamamlayacak bu sürpriz hediyenizi seçerken yanınızdayız. Peki, 4C kuralları (kesim, krat, berraklık, renk) kapsamında tektaş pırlanta yüzük alırken neleri tavsiye ediyoruz? Kendinize yahut sevdiklerinize armağan etmek üzere seçeceğiniz tektaş pırlanta yüzüğünüz ile sizleri buluşturmak için buradayız…

 

1. kalite pırlanta ürünlerimiz (18 ayar + VS ve üstü beraklık + H üstü renk + çok iyi cila-kesim-smetri ), sektördeki 2. kalite pırlanta ürünler. (14 ayar + SI ve altı berraklık + H altı renk + ideal olmayan cila-kesim-smetri) ...

 

     Siz değerli müşterilerimizin aklını karıştırmamak ve satın alma sürecini basitleştirmek için tektaş-beştaş pırlanta yüzükleri iki kalitede tanımlıyoruz.

 

     1. kalite ürünlerimizde VS taşlar kullanıyoruz ve 18 ayar altın üzerine çalışıyoruz. Aynı zamanda bu taşlarımızın renkleri H ve üstüdür. (D-E-F-G-H) Tüm 1.kalite pırlantalarımız ideal kesimdedir. Böylelikle 1. kalite pırlanta yüzüklerimizde kesinlikle mükemmel parlaklığa ulaşıyoruz. Web sayfamızda ürünümüzün 1. kalite olduğunu 18 ayar altın veya VS ibaresini gördüğünüz an fark edersiniz.

 

Sektördeki 2. kalite pırlanta yüzüklerde ise, sadece aynı krat pırlanta ile fiyatı düşürmek için 14 ayar altın (bazen 8 ayar altın), SI berraklık seviyesi (bazen pike-gözle görülür lekeler) ve ideal olmayan kesim kalitesi, çoğunukla mat (milky veya floresan seviyesi yüksek) taşlar tercih edilebiliyor.

 

     Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, aynı fiyattaki 1.kalite tektaş pırlanta yüzüğün aslında 2.kalite bir pırlanta yüzükten çok daha hacimli ve parlak görünmesidir. Çünkü ideal kesim, VS berraklık seviyesi ve taşın diğer özelliklerinin çok iyi tercih edilmesi; taşın daha hacimli ve daha parlak gözükmesini sağlayacaktır. Örneğin, 0.45 kratlık ideal kesim, VS, diğer özellikleride çok iyi tercih edilmiş bir pırlantanın çapı, 0.50 kratlık kalın-dipli kesilmiş SI bir pırlantadan çok daha fazladır ve bütün ışık demetlerini geri yansıtabildiğinden daha ışıltılı görünür. Diğer bir deyişle birinci kalite tektaş yüzüklerimiz aslında sektördeki ikinci kalite pırlantalardan daha ucuzdur.


İryum ailesi olarak bizim misyonumuz her zaman kaynak israfından kaçınırız ve uzun soluklu işler başarmaktır. Çünkü vizyonumuz gereği her zaman nitelikli iş yapmayı, anlık kazançlara ve  trendlere tercih ederiz. 

 

 Dolayısıyla biz 1.kalite ürünlerimizi tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.  

 

Her zaman 0.18 krat üstü tercihiniz olmalı…

 

     Tektaş pırlanta yüzükte krat yani taşın büyüklüğü konusu tamamen müşterimizin inisiyatifinde olmakla birlikte, bizim önerimiz 0.18 krat taşın altına düşmemenizdir. Hem evlilik teklifi gibi en özel anların şahidi olacak hem de diğer özel günlerinizi tamamlayacak tektaş pırlanta yüzüğün parmakta zarif ve ihtişamlı duruşunu taşın boyutu gölgede bırakmamalıdır.

 

     0.30, 0.40, 0.50 krat taşlar kendisini gösterecek makul boyutlardır. Ayrıca psikolojik bir baraj olan yarım krat ve üstü, eğer bütçeniz el veriyor ise, tercih edebileceğiniz en ideal büyüklüktür diyebiliriz.

 

     Öte yandan 1 kratın daha üstünü tercih eden müşterilerimizden çalışan kadınların, bu büyüklükteki tektaş pırlanta yüzükleri günlük kullanımlarında zorlandıkları da edindiğimiz tecrübeler arasındadır.

 

     Unutulmamalıdır ki, tektaş pırlanta yüzükler, hanımların ömür boyu parmaklarında taşıyacakları günlük mücevherlerdir. Bu nedenle krat seçiminde gereken önemi vermek hem sevdiklerinizi hem de sizleri sevindirecektir.

 

Ömürlük bir hediye…

 

     Hanımların günlük mücevheri olan tektaş pırlanta yüzükte en ideal ve en güzelini seçmek büyük önem taşıyor. Değerlinize kendisini değerli hissettirecek bu hediyeyi seçerken ayırdığınız ekonomiye en uygun, makul olanını seçmek tercihiniz olmalıdır.

 

     Aynı zamanda yıllar geçse de etkisi her zaman devam edecek bu mücevheri seçerken, kaliteyi gözden kaçırmamak mutlu etmenin tadını sizlere hissettirecektir.  Bizim siz müşterilerimize tavsiyemiz; önemli olanın sizin bu hediyeyi nasıl hissederek aldığınız olduğunu unutmamanızdır.   

 

İRYUM olarak her zaman yanınızdayız…

 

     Sürpriz bir hediye olan ve bizlerin sizler için özenle imal ettiği, sizin de uzun uğraşlar sonucu tercih ettiğiniz tektaş pırlanta yüzüğü aldınız ve hediye ettiniz. Fakat hediye ettiğiniz kişinin hayal ettiği model farklı ise yüzük ölçüsü yapılmış bile olsa, bir defaya mahsus olmak üzere, gram ve krat farkı olmayan ürün ile değişim yapacağız. Gram ve krat farkı olması durumunda ise sizi bir zarara uğratmadan yine bir defaya mahsus değişim yapacağız.

      Bizden aldığınız her ürünün bakımı, servisi ve tüm ihtiyaçları için bize gelebilirsiniz, ancak bunun için ürünlere başka bir firma tarafından müdahale edilmemiş olması mühimdir. Sizlere vereceğimiz ömür boyu servisimizin geçerliliğinin, ürünlermize 3. bir el tarafından müdahale edilmemesine bağlı olduğunu belirtmekte fayda görüyoruz. 


Servis hizmetlerimizde herhangi bir ücret talep edilecek ise işlem yapılmadan önce mutlaka bilgilendirilirsiniz. Aksi taktirde ilgili işlem ücretsiz olarak yapılıp ürün sizlere teslim edilecektir.