Sıkça Sorulan Sorular

 İRYUM Mücevherat kimdir?
1959 yılında aile büyüklerimizin Elazığ’da mütevazı bir atölyede üretim yapma girişimlerine dayanır. Devam eden yıllarda bu atölyeden direk veya dolaylı olarak yetişen çırak ve kalfalar sektörde birçok müesseseler açarak itibar kazanmışlardır. Bu firmaların tamamı mesleğin ahlaki değerlerine riayet ederek yaşamaya devam etmektedir. İryum Kuyumculuk da bu kafilenin bir uzantısıdır. Muhammed Nedim Yumakgil tarafından 2008 yılında İstanbul Kapalıçarşı'da kurulmuştur. Faaliyetlerini İstanbul merkezli olarak sürdürürken Elazığ Park23 AVM’de bulunan şubesinden de hizmet vermektedir.

İryum.com.tr üzerinden satın alacağım ürünler orijinal midir?
İryum marka güvencesi ile satın alacağınız gümüş, altın, pırlanta, elmas ve benzeri değerli taşlı ürünlerimiz yüzde yüz orijinallik garantisine sahiptir. Ürünlerimizin içeriklerine dair detayların tümü ürün detay sayfalarımızda belirtilmiş olup pırlanta gibi sertifikalı ürünlerimizi satın aldığınız takdirde ürüne özgü bu belgeler sizlere sunulmaktadır.

 

Tüm ürünlerinizde patent bulunuyor mu?
Müstesna bazı ürünler hariç tüm ürünlerde patent ve/veya ürünün altın ayarı bilgisi yazılıdır.

 

İstisna olarak halka biçiminde olan küpelerde her zaman patent vurulacak yer dahi olamamaktadır. Bu eşyanın tabiatı gereği tüm sektörde böyledir. Kolye ve yüzüklerde bu durum daha nadir yaşanıyor.

 

Diğer bir konu da patentin tek başına müşteriyi koruyacak olamaması ve kötü niyetli insanlar tarafından taklit edilebilmesidir. Burada sizlere tavsiyemiz özellikle kuyum alışverişlerinizde şüpheye düştüğünüz yerde minumum 10senedir meslekte faaliyet gösteren işyerlerinden alışveriş etmenizdir. İryum mücevher yaklaşık 1950 lerden bu yana mesleğe hizmet eden bir ailenin iştirakıdır.

 

Osmanlı’da ise kuyumcu işyerleri açmanın en basit şartlarından biri; kişinin minimum 15 sene mesleğe ustasının yanında hizmet etmesi idi. Gedik ve lonca teşkilatlarındaki uygulamalar böyle idi.

 

Firma yetkililerimiz gibi çokça defa gerek basında gerekse odalarda bu yönde öneriler yapılmış olmasına rağmen denetimsiz bir alan oluşması ( yazının tarihi 04.05.2021’dir) siz değerli müşterilere tereddüt yaşayacağı bir ortam oluşturabiliyor.

 

Netice itibariyle; bazı ürünlerde gözle belirgin olmayan bir damga veya patent vardır. Bu patent tek başına ürünün altın olduğunu kanıtlamaya yetmez ve taklit edilebilir. Müstesna bazı ürünlerde ise patent vurulacak yer yoktur. Biz ön muhasebe programlarında özellikle online satışlardaki tüm müşteri isimlerini kayıt altına almaktayız. Bize yıl ve isminizi söylediğinizde her zaman aldığınız ürünün bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 

Bizim için satış; ürünümüz sizlerin içine tamamen sindikten sonra bitmiş olur. Bu da ancak alışveriş gerçekleştikten sonra tamamen anlaşılır. Dolayısıyla mutlu olmadığınız herhangi bir durumda bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir. Satarkenkinden çok daha fazla nezaket ve hızla müşterilerimize geri satın alma ve iade- değişim hizmeti vermekten gurur duyuyoruz.


Ödeme seçeneklerim nelerdir?
İryum.com.tr üzerinden yapacağınız alışverişlerinizin ödemesini Kredi Kartı ve Havale/EFT aracılığı ile yapabilirsiniz.

Siparişim kaç gün içerisinde kargoya verilir?
Havale / EFT veya kredi kartı ödeme sistemi ile yapacağınız alışverişlerde, sipariş tutarının hesaba geçmesi ile birlikte teslimat süresi başlar.(Saat 16.00 ‘dan sonra verilen siparişler ertesi gün işleme alınır.) Kargoya teslimat süresi ürünün çeşidine göre farklılık gösterir. Ürün detay sayfasında, ürünün kargoya en geç teslim süresi belirtilmiştir. Kargonun, adresinize ulaşma süresi bulunduğunuz bölgeye göre değişiklik gösterebilmektedir.

Siparişimin kargo ücreti ne kadardır, hangi kargo şirketi ile gönderilir?
İryum.com.tr Online mağazamızdan yapacağınız tüm yurtiçi alışverişlerinizde kargo ücretsizdir. Aynı zamanda yurtiçinde gönderilecek tüm kargolarınız Yurtiçi Kargo aracılığı ile iletilmektedir.

Sipariş ettiğim ürün ve ürünleri mağazadan teslim alabilir veya değişim yapabilir miyim?
Sipariş etmiş olduğunuz ürünleri merkez şubemiz; Kapalı Çarşı (TAYAHATUN M.TIĞCILAR SK. ROCOCO İŞ M. NO: 37/301 FATİH/İSTANBUL) ve Elazığ şubemiz olan; (CUMHURİYET MAH. MALATYA YOLU CAD. PARK YİRMİÜÇ A.V.M. NO:70 ZEMİN KAT) teslim alabilir, iade ve değişim taleplerinizin yanında aklınıza takılan her konuda mağazalarımızdan hizmet alabilirsiniz.

Yüzük gibi ölçülü ürünleri satın alırken ölçümü nasıl ayarlayacağım?
Sipariş verirken yüzük, bilezik, bileklik vb. gibi kişiye özel ürünlerde ölçü seçmeden siparişi verebilir ve daha sonra fiziksel mağazalarımızdan ölçüsünü ayarlattırabilir, ayrıca özel taleplerinizi de rahatlıkla iletebilirsiniz. Lütfen bu konu ile ilgili aklınıza takılan bir durum olduğu takdirde bizi arayın. (İRYUM destek sipariş hattı; +90 (212) 513 52 51)

İRYUM mücevherat ürünlerinin hepsi online mağazada da mevcut mu?
İryum.com.tr Online mağazamızda genel olarak yeterli stoka sahip ürünlerimiz ve sipariş üzerinde hazırlanabilecek olan ürünlerimizin örnekleri vardır. Online mağazada görerek sipariş etmek istediğiniz her ürünü kısa bir sürede sizin için hazırlayıp hizmete sunabilmekteyiz.

Mevcut ürünler haricinde özel tasarım isteklerini karşılıyor musunuz?
İryum Mücevherat olarak kendi tasarımımız olan ürünlerin haricinde özel istekler üzerine sipariş alarak da hizmet sunmaktayız. Gördüğünüz herhangi bir altın, pırlanta elmas yahut gümüş ürünün birebir aynısını hazırlayarak beğeninize sunabiliriz. Özellikle belirtmemiz gerekir ki kişiye özel tasarımlar konusu İryum’un asıl uzmanlaştığı aldır. Bu noktada bir terzi gibi çalışarak kişiye özel hizmet sunmayı şiar edinmiştir.

İRYUM ile nasıl iletişim kurabilirim?
Ürünlerimiz ile ilgili tüm soru ve sorunlarınız için mevcut mağazalarımız olan merkez şube; Kapalı Çarşı (TAYAHATUN M.TIĞCILAR SK. ROCOCO İŞ M. NO: 25/301 FATİH/İSTANBUL) ve Elazığ şube; (CUMHURİYET MAH. MALATYA YOLU CAD. PARK YİRMİÜÇ A.V.M. NO:70 ZEMİN KAT) üzerinden yada e-mail ile ulaşmak isterseniz; [email protected] üzerinden e-mail gönderebilir, destek sipariş hattı olan; +90 (212) 513 52 51 numarasını arayarak veya +90 552 742 32 82 numarasına Whatsapp üzerinden yazarak bizlere ulaşabilirsiniz.