Tüm siparişlerde kargo bedava!
Personal menu
Arama
Filtrele Kapat Tümünü temizle
Min: 8.818,00 TL Max: 18.969,00 TL
₺8818 ₺18969
Kategoriler
Üreticiler

Pırlanta Baget Kolye

Sırala

Pırlanta Baget Kolye (No: 3) WPN1404

16.807,44 TL 13.614,03 TL

Baget Pırlanta Kolye PN116

10.374,94 TL 8.818,70 TL

Pırlanta Baget Kolye (No: 2) WPN1403

14.429,46 TL 12.265,04 TL

Pırlanta Baget Taşlı Kolye PN1006-1

22.316,11 TL 18.968,69 TL

Pırlanta Baget Kolye (No: 1) WPN1402

11.658,82 TL 9.910,00 TL

Pırlanta baget kolye, rafine yapısını narin yakalara taşıyan ve günlük giyime resmi bir güzellik katan bir parçadır. Kendi başına bir moda ifadesi yaratan bu güzelliğin sadeliği, onu değişen uzunluklarda kolayca katmanlamaya yetecek kadar çok yönlü hale getirir.

Pırlanta baget kolye, 1920'li yıllarda bir sanat akımı olarak ortaya çıkan art deco döneminin bir ürünüdür. 1920'lerin ihtişamlı anlarını anımsatan baget pırlanta kolye, inanılmaz derecede çekici olan eski bir nostaljiye sahiptir. Pırlanta baget kolye, klasik güzelliğiyle zamansız ve asla modası geçmeyecek bir mücevherdir.

 

Baget Pırlanta Kolye

Baget pırlanta, ince, uzun ve dikdörtgen biçimine sahip bir pırlanta taşıdır. Baget pırlanta kareye benzer bir biçimde olabilir ancak daha yaygın olarak uzun ve ince dikdörtgen bir forma sahiptir. Genellikle boyutları bire beş oranındadır. Baget pırlantalar, mükemmel bir dikdörtgende düz kenarlara veya içe doğru açılı konik kenarlara sahip olabilir.

Baget pırlantaların ayırt edici özelliklerinden biri düz, net bir şekilde tanımlanmış fasetlerdir.  Baget pırlantalar, genellikle elliden fazla olan klasik elmas kesimlerden çok daha az olan 14 yüze sahiptir. Genellikle küçüktürler ve bu nedenle genellikle nişan yüzükleri, sonsuzluk yüzükleri, tektaş kolyeler veya alyanslar için yan taşlar olarak kullanılırlar.

Baget kesimli bir pırlanta kolyede kesim ve netlik daha önemlidir. Baget taşları, diğer pırlanta kesimlerinden daha az işlenmesi gerektirir. Baget kesim bir taşta 14 faset bulunur. Yani hassasiyet önemlidir. Diğer pırlanta kesimlerinde netlik daha düşük olur.

Baget pırlantalar genellikle süsleme için kullanılsa da, bu kesinlikle onların merkez taşı olamayacakları anlamına gelmez. Taşın şeklini ve görünümünü gerçekten sergilemek için en iyi pırlanta baget kolye modeli tektaş stillerdir. Bu ayar ile baget taşı, klasik bir görünüm için tek başına takılabilir veya daha modern bir yaklaşımda katmanlanarak birkaç kolye ile birlikte kullanılabilir.

 

Baget Kolye Pırlanta Modelleri

Baget kolye pırlanta modelleri seçmeden önce baget kesimin kullanışlı ve çok yönlü olduğunu bilmelisiniz. Işıltısı ve muhteşem görüntüsü ile kadınların vazgeçemediği pırlanta baget kolyeler lüks ve ihtişamlı görünmenizi sağlar. Üstelik şekilleri nedeniyle baget pırlantalar ufalanmaya ve matlaşmaya karşı daha dayanıklı modellerdir.

Pırlanta baget kolye seçmeden önce bazı unsurlara dikkat etmelisiniz. Baget pırlantaları diğer şekil ve kesimlerle karşılaştırırsak baget pırlanta yüzükler en ucuzudur. Baget pırlanta yüzükler, 4C derecelendirme ölçeğine göre derecelendirilir. Bu, derece ne kadar yüksek olursa, kolyenin o kadar pahalı olacağı anlamına gelir.

Doğru uzunluk, kolye seçiminde bir diğer önemli kriterdir. Mükemmel uzunluktaki kolye yüz hatlarınızın ve dekolte bölgenizin güzelliğini vurgular. Birkaç parametreyi göz önünde bulundurarak kolyenin uzunluğunu seçmelisiniz. Kolye seçmeden önce boynunuz kalın mı ince mi, boynunuz uzun mu kısa mı önemlidir. Ayrıca yüz şekliniz de bir başka önemli unsurdur.

Pırlanta baget kolyenin uzunluğu 25 santim ila 100 santim arasında değişebilir. Bu boyut çeşitliliği kısa kolyeler ve uzun kolyeler olmak üzere genellikle iki kategoriye ayrılır.

Kısa kolyeler, farklı kompakt kolye uçları için ideal bir eşleşmedir. Küçük bir pırlanta ve 45 santimlik ince bir zincire sahip bir kolye ucu alırsanız mükemmel olur. Böyle bir kombinasyon, herhangi bir kadın için harika bir seçenek olur. Yine kısa kolyeler, abiye kıyafetinize uyum sağlamak için harika bir seçim olur. Altın kolyeler harika doğum günü ve düğün hediyeleridir. Klasik tarzdaki görüntüyü tamamlamanız gerekiyorsa en çok altın kolye yakışır.

Uzun kolyeler küçük kolye uçlarıyla eşleşmez. 70 santim uzunluğundaki ve daha uzun kolyeleri basit bir şekilde takabilir veya iki veya daha fazla katlayarak kolyeleri kısaltabilir ve hacim kazandırabilirsiniz. Uzun bir kolye, hayal gücünüzü kullanmanıza ve stili denemenize imkan verir.